Humanitarna razmena dečije odeće i opreme

Humanitarna razmena dečije odeće i opreme

“NE KUPUJ – Razmeni!”

Kampanja “Prvih 1000 dana” Saveta za prava deteta grada Beograda

Udruženje Porodično gnezdo, besplatna Škola roditeljstva Nada Lazić i Centar za preventivnu medicinu i hrono-ishranu Dr Gifing u okviru kampanje “Prvih 1000 dana” Saveta za prava deteta grada Beograda u subotu, 5.novembra od 10 do 16h u prostoru Dorćol Platz, Dobračina 59b u Beogradu, organizuju prvu humanitarnu razmenu dečije odeće i opreme i prikupljanje garderobe za mališane Sigurne kuće u Beogradu. Ova akcija ima za cilj najpre da osvesti kod ljudi činjenicu da dečija odeća i oprema nije za bacanje, i da pomogne roditeljima i deci na najbolji mogući način.

Štandovi za razmenu garderobe su potpuno besplatni. Svi zainteresovani roditelji mogu da se prijave na Facebook stranici “NE KUPUJ – Razmeni!” (Humanitarna razmena dečije odeće i opreme) ili na mail skolaroditeljstva@gmail.com najkasnije dva dana pre početka događaja (3. novembar do 12h). Prvih 20 roditelja koji se prijave stiču pravo na izbor mesta za izlaganje garderobe. Za sve ostale zainteresovane, prostor se obezbeđuje na licu mesta.

Garderoba koju učesnici akcije žele da poklone deci Sigurne kuća, odlaže se u humanitarni fond, kutiju koja će biti vidno obeležena.

Sigurna kuća u Beogradu za žrtve porodičnog nasilja danas se sastoji od 3 skloništa ukupnog kapaciteta 75 žena i dece. Trenutno u objektima borave sa majkama deca uzrasta od 8 meseci do 14 godina. Neophodna im je topla odeća, obuća i oprema za predstojeću zimu.

Program od 11 do 15h prilagođen je za testiranje, ali i zabavu mališana, koji na razmenu garderobe dođu sa svojim roditeljima:

Logopedska radionica Tanje Lukovac:

  • 11:00 – 15:00 h Testiranje govorno – jezičkih sposobnosti i Testiranje predškolaca ( čitanje i pisanje)

Zabavni deo:

  • 11:00 – 11:45 h Predstava za decu Dr Feelgood
  • 13:00 – 14:00 h Mađioničarska predstava
  • 14:00 – 15:00 h Umetničko slikanje na licu

Udruženje Porodično gnezdo se javno zalaže za promenu navika u pogledu očuvanja zdravlja unapređenjem zdravstvene kulture svih građana, pružanjem podrške ugroženim kategorijama dece, odraslih i osobama koje svoje potrebe zadovoljavaju na poseban način. Posebnu pažnju udruženje posvećuje negovanju zdravog roditeljstva.

Centar za preventivnu medicinu i hrono-ishranu Dr Gifing osnovan je 2003, godine sa idejom da ponudi patentirani program koji podrazumeva individualni pristup lečenju. odnosno dovođenje u optimalnu ravnotežu fizioloških procesa u organizmu, sprečavanje oboljevanja kod ljudi i lečenje postojećih metaboličkih poremećaja.

Molimo Vas da svojim učešćem pružite podršku ovoj akciji!

Za sve dodatne informacije, budite slobodni da nas kontaktirate.

skolaroditeljstva@gmail.com