Živka Vlajković, diplomirani nutricionista

Živka Vlajković, diplomirani nutricionista.

 

Dugi niz godina je zaposlena u savetovalištu za ishranu dece i omladine pri dečijem dispanzeru Doma Zdravlja Zemun. Stalni je predavač u školi roditeljstava od 1997. godine sa temama: ishrana u trudnoći, dojenje i ishrana porodilje.

Autor je tri knjige: “Moj kuvar u trudnoći – zdrava hrana za zdravio potomstvo”, “Bebi kuvar – da poraste i bude zdravo” i “Dečiji kuvar – hrana za zdravlje i bistar um”. Saradnik je više časopisa za bebe i decu i stručnih časopisa (Nutricija, Bebin izbor i Bebi planeta, Pčelar). Autor niza TV emisija i preko 100 predavanja iz oblasti ishrane beba, dece i trudnica, i pčelinjih proizvoda u zdravlju i bolesti u Srbiji, Crnoj gori i Republici Srpskoj. Član SZRS, društva nutricionista dijetetičara. Stručni konsultant za intoleranciju na hranu i za dijete i jelovnike po testu intolerancije.