Klub roditelja – umeće roditeljstva

Klub roditelja – umeće roditeljstva

Roditelji se u vaspitanju dece susreću sa brojnim dilemama kako da se postave prema detetu u određenim razvojnim fazama. Na putu roditeljstva svi se susrećemo sa predivnim osećanjima, iskustvima, ali i sa izazovima, teškoćama, nesigurnostima, preispitivanjima da li nešto dobro radimo. Učešćem na ovim radionicama imaćete priliku da se upoznate sa najnovijim saznanjima iz oblasti dečje psihologije i pedagogije. Takođe, steći ćete sigurnost da ste na pravom putu i otkloniti eventualni zastoj. Siguran, zainteresovan i informisan roditelj pružiće adekvatan uzor detetu i odgajati sigurno i srećno dete.

Radionica je namenjena roditeljima dece bilo kog uzrasta, kao i budućim roditeljima. Kroz interaktivnu diskusiju sa dečjim psihologom naučićete važne smernice u vaspitavanju dece i rešićete vaše dileme u vezi sa roditeljstvom.

Teme koje se obrađuju na radionici:

  • Koji vaspitni stil da primenimo u vaspitanju
  • Gde grešimo u vaspitanju dece
  • Koje su nagrade i kazne primerene u odgovarajućem uzrastu kod dece
  • Kako se postaviti prema prvom detetu u drugoj trudnoći
  • Kako se postaviti prema ljubomori deteta
  • Kako rešavati psihološke probleme kod dece
  • Koje emocije su karakteristične za određeni uzrast i kako sa njima
  • Kako sa izlivima gneva kod dece
  • Da li decu treba fizički kažnjavati
  • Šta kada do razvoda ipak dođe…

Pronađite datum održavanja radionice/predavanja na rasporedu radionica/predavanja za mesec u kom pohađate ciklus Škole roditeljstva Nada Lazić