Karakteristike motornog razvoja deteta do navršene prve godine

Karakteristike motornog razvoja deteta do navršene prve godine

Upoznavanje roditelja sa karakteristikama motornog razvoja deteta od rođenja do navršene prve godine. Upoznavanje sa pokazateljima normalnog razvoja kretanja i alarmantnim znacima nepravilnog držanja u prvoj godini života deteta kako bi se u slučaju potrebe obratili lekaru. Preporuke za stimulaciju kroz uzimanje, držanje, nošenje, korišćenje igračaka. Kratak osvrt na urođene i stečne deformitete i njihovo lečenje.

IAIM – jedinstveni program masaže koji bebama pruža osećaj sigurnosti, ljubavi i poštovanja; pomaže da se umire kada plaču, ublažava grčeve i bolove zbog rasta zuba; stimuliše sva bebina čula i podstiče psihomotorni razvoj. Roditeljima pomaže da bolje razumeju bebine potrebe, da kvalitetno provode vreme sa svojom bebom, grade samopouzdanje dok uče da budu roditelji.

Predavač: Snežana Milanović, diplomirani fizioterapeut