Jednodnevni festival zdrave i pravilne ishrane dece ” OD PRVOOG OBROKA”

Jednodnevni festival zdrave i pravilne ishrane dece ” OD PRVOOG OBROKA”

Udruženje Porodično gnezdo, besplatna Škola roditeljstva Nada Lazić i Centar za preventivnu medicinu i hrono-ishranu Dr Gifing u okviru kampanje “Prvih 1000 dana” Saveta za prava deteta grada Beograda u subotu, 19.novembra od 10 do 18h u prostoru Dorćol Platz, Dobračina 59b u Beogradu, organizuju prvi Jednodnevni festival zdrave i pravilne ishrane dece “OD PRVOG OBROKA” .

“OD PRVOG OBROKA”, jednodnevni Festival zdrave i pravilne ishrane dece, je edukativni program namenjen trudnicama, roditeljima, deci uzrasta do 7 godina, koja mogu da se na kvalitetan način zabave tokom programa i svima onima koji žele više da saznaju o pravilnom i zdravom načinu ishrane.

Program obuhvata predavanja nutricionista Centra za preventivnu medicinu i hrono-ishranu Dr Gifing i stručnjaka Udruženja nutricionista i dijetetičara predškolskih ustanova Srbije, radionice kuvanja, edukativne radionice za decu ( logoped, stomatolog, pedijatar, dermatolog, korektivna gimnastika) i edukativno – zabavnu animaciju mališana. Program predavanja i radionice su besplatne za sve posetioce manifestacije.

PROGRAM :

PREDAVANJA

 • 10 – 10.30h : Uvodjenje mlečne ishrane – nutricionista Marija Stajić
 • 11 – 11.30h : Ishrana dece posle prvog rođendana – nutricionista Ivana Ćosić
 • 12 – 12.30h : Prevencija gojaznosti dece do 3 godine – nutricionista Đorđe Pejić
 • 14 – 14.30h : Pravilna ishrana dece predškolskog uzrasta – nutricionista Vesna Zečević
 • 15 – 15.30h : Aktuelni problemi u realizaciji ishrane dece u predškolskim ustanovama– nutricionista Vesna Zečević
 • 16 – 16.30h : Uticaj ishrane na rast i razvoj deteta – pedijatar i nutricionista Dr.sci.med Ljiljana Abramović Savić

RADIONICE :

 • 12 – 13h KOREKTIVANA GIMNASTIKA ZA DECU- fizioterapeut Snežana Milanović (Igraonica KLIKER)
 • 13 – 13.30 h PRIPREMA PRVOG OBROKA – nutricionisti Centra Dr Gifing (bina)
 • 14.30 – 15 h KORELACIJA ISHRANEI NEGE ZUBA – stomatolog dr Nikolina Jakovljević, saradnik Škole roditeljstva Nada Lazić (bina)
 • 15.30 – 16h KUHINJA MINJE SUBOTE – Zepter radionica (bina)
 • 16.30 – 17h ALERGIJE I PROBLEMI KOŽE KOD DECE – dermatolog dr Dimitrije Karabahčiev, saradnik Škole roditeljstva Nada Lazić (bina)

EDU ZABAVA ZA DECU:

 • 12 – 15h LOGOPEDSKA RADIONICA – Higia Logos, logoped Tanja Lukovac
 • 11 – 16h DEČIJA KUHINJA ( eduktivna zabava za mališane)
 • 11.30, 12.30, 13.30 – ANIMATORI ZA DECU

www.facebook.com/events/1245053525537609