IAIM-logo

Međunarodna asocijacija za masažu beba

Naučite da masirate svoju bebu, opustite se i uživajte zajedno!

Program Međunarodne asocijacije za masažu beba (IAIM) podrazumeva potpuno nov pristup učenju masaže. Pre svega masažu izvode isključivo roditelji dok instruktor pokazuje pokrete na lutki. Naučiti pokrete predstavlja lakši deo programa. Mnogo važnije jeste šta se kroz pokrete odnosno dodir prenosi i „govori“ bebi. Beba komunicira preko plača, pokreta tela i mimike a za bebu najjasniji i najbolji odgovor odraslih je dodir. Ovim programom radimo pre svega na jačanju i produbljivanju ODNOSA izmedju bebe i roditelja/staratelja.

Međunarodna asocijacija za masažu beba (IAIM) je nastala 1976. godine i danas ima svoje instruktore u preko 50 zemalja širom sveta. Nikada se, za svo ovo vreme, nije desila nikakva povreda ili kontraindikacija tako da se tehnika može smatrati potpuno bezbednom. Sa masažom se može početi od prvog dana po rođenju a, uz prilagođavanje pokreta, se može praktikovati ceo život. Sa zadovoljstvom pozivamo tate, stariju baraću i sestre, bake i deke, staratelje dece da se uključe u program i da učestvuju u masaži svojih voljenih beba!

Uz učenje pokreta se obrađuju i teoretske teme kao što su: grčevi, plač, stanja budnosti beba, ulja za masažu…

Neke od koristi masaže za bebe su:

STIMULACIJA: Masažom stimulišemo sve sisteme u telu (za varenje, imuni, kardio-vaskularni, za disanje…), stimulišemo razvoj centralnog nervnog sistema (povezivanje neurona i mijelinizaciju), utičemo pozitivno na tonus mišića, rast, osvešćivanje sopstvenog tela, sposobnost učenja…
INTERAKCIJA: Olakšava se komunikacija (verbalna i neverbalna) izmedju roditelja/staratelja i deteta, kod bebe se razvijaju osećaj sigurnosti, ljubavi i poštovanja, koriste se i razvijaju sva čula, jača se povezanost između odraslih i bebe…
OPUŠTANJE: Masaža doprinosi spuštanju nivoa hormona stresa i povećanju nivoa hormona sreće i zadovoljstva, opušta mišiće i doprinosi elastičnosti, beba može bolje i duže da spava, lakše se nosi sa svakodnevnim stimulacijama i stresom…
OLAKŠAVANJE: Pre svega, masaža olakšava bolove kod grčeva, olakšava izbacivanje štetnih materija i doprinosi regulaciji stolice, može da olakša i smetnje pri rastu prvih zubića ili kod prehlada…

Masaža nije korisna samo za bebu već i za roditelje

Umanjuje stres, opušta, umanjuje mogućnost pojave postporođajne depresije, stimuliše laktaciju, povećava samopouzdanje, jača poverenje, olakšava prepoznavanje i tumačenje bebinih signala i samim tim uspostavlja kvalitetniju komunikaciju i odgovaranje na bebine potrebe…

Kurs traje pet nedelja (jedan čas nedeljno od dva sata) i radi se u grupama (5 do 10 beba sa roditeljima) ili individualno u vašem domu.

Za sve informacije na raspolaganju je licencirana instruktorkav Marija Nakić

tel: 062/175-09-51

e-mail: iaim.srbija@yahoo.com

 IAIM Srbija